Kontakt

Stäng

Kontakt

Landstinget Dalarna

Box 712 791 29 Falun 023-49 00 00 landstinget.dalarna@ltdalarna.se

Här finner du kontaktuppgifter till ledning och chefer inom ambulanssjukvården inom Landstinget Dalarna.

Verksamhetsledning

Verksamhetschef Fredrik Forselius
fredrik.forselius@ltdalarna.se

Bitr. Verksamhetschef Andreas Dicander
andreas.dicander@ltdalarna.se

Ambulansöverläkare Bengt Eriksson
bengt.eriksson@ltdalarna.se

Ambulansläkare Mats Hellström
mats.hellstrom@ltdalarna.se

Avdelningschefer

Avesta

Anna-Maria Wallin
ann-marie.wallin@ltdalarna.se

Biträdande: Stefan Strand
stefan.strand@ltdalarna.se

Borlänge

Christer Olsson
crister.olsson@ltdalarna.se

Biträdande: Stig Nordqvist
stig.ogeskar@ltdalarna.se

Falun

Sven-Ove Larsson
sven-ove.larsson@ltdalarna.se

Biträdande: Urban Jonsson
urban.jonsson@ltdalarna.se

Leksand & Rättvik

Åsa Jareholm
asa.jareholm@ltdalarna.se

Biträdande: Cia Melin
carina.melin@ltdalarna.se

Ludvika

Stefan Jakobsson
stefan.jacobsson@ltdalarna.se

Biträdande: Mikael Blomgren
mikael.blomgren@ltdalarna.se

Malung

Hans Sandgren
hans.sandgren@ltdalarna.se

Biträdande: Agneta Broberg
agneta.broberg@ltdalarna.se

Mora

Mats Rydell
mats.rydell@ltdalarna.se

Biträdande: Anders Von Seth
anders.vonseth@ltdalarna.se

Sälen

Hans Sandgren
hans.sandgren@ltdalarna.se

Särna

Ola Jönsson
per-ola.jonsson@ltdalarna.se

Vansbro

Stefan Jakobsson
stefan.jacobsson@ltdalarna.se

Biträdande: Claes Filipsson
claesurban.filipsson@ltdalarna.se

Älvdalen

Ola Jönsson
per-ola.jonsson@ltdalarna.se