Tjänstemannaorganisation

Stäng

Kontakt

Landstinget Dalarna

Box 712 791 29 Falun 023-49 00 00 landstinget.dalarna@ltdalarna.se

Här presenteras Landstinget Dalarnas tjänstemannaorganisation.

Schematisk bild över Landstinget Dalarnas tjänstemannaorganisation

Klicka på bilden för att visa den i större storlek.

Förvaltningschefer

Karin Stikå Mjöberg, telefon: 023-49 00 02
Sekreterare Birthe Nordengard, telefon: 023-49 01 52
Fax: 023-49 02 20
E-post: karin.stika-mjoberg@ltdalarna.se

Karin Gunnars Hellgren, telefon: 023-49 01 56
E-post: karin.hellgren@ltdalarna.se

Ulf Cristoffersson, telefon: 023-49 09 03
E-post: ulf.cristoffersson@ltdalarna.se 

Malin Lagergren, telefon: 070-312 41 06
E-post: malin.lagergren@ltdalarna.se

Jan Sjöberg, telefon: 023-49 00 43
E-post: jan.sjoberg@ltdalarna.se

Anna-Kari Rynoson, telefon: 070-375 49 45
E-post: anna-kari.rynoson@ltdalarna.se

Kjell Johansson, telefon: 023-49 00 20
E-post: kjell.i.johansson@ltdalarna.se

Marita Albinsson, telefon: 023-49 02 11
E-post: marita.albinsson@ltdalarna.se 

Ledande tjänstemän 

Biträdande landstingsdirektör Lars-Olof Björkqvist, telefon: 070-338 89 96
E-post: lars-olof.bjorkqvist@ltdalarna.se

Hälso- och sjukvårdsdirektör Elisabet Franson, telefon: 023-49 00 74
E-post: elisabet.franson@ltdalarna.se  

Chefsläkare Bengt Malmqvist, telefon: 023-49 29 79
E-post: bengt.malmqvist@ltdalarna.se

Ekonomidirektör Peter Hansson, telefon: 023-49 23 87
E-post: peter.hansson@ltdalarna.se

Personaldirektör Anna Cederlöf, telefon: 070-606 58 27
E-post: anna.cederlof@ltdalarna.se 

IT-direktör Jens Bergqvist, telefon: 076-825 59 99
E-post: jens.bergqvist@ltdalarna.se

Administrativ Vakant
E-post: