Folktandvårdens kansli

Stäng

Kontakt

Karin Gunnars Hellgren

Förvaltningschef Folktandvården

023-49 01 56 karin.hellgren@ltdalarna.se

Folktandvårdens kansli

Tandvårdsförvaltningen

Bergsskolegränd 8A, Box 712 791 29 Falun vx 023-49 00 00 fax 023-224 67 folktandvarden.kansli@ltdalarna.se

Landstinget Dalarna

Box 712 791 29 Falun 023-49 00 00 landstinget.dalarna@ltdalarna.se
Fikarummet på Folktandvårdens kansli. Foto: Anne Fagrell JohanssonBild från Folktandvårdens kansli. Foto: Anne Fagrell JohanssonBild från sammanträdesrummmet på Folktandvårdens kansli. Foto: Anne Fagrell Johansson

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Folktandvården Dalarnas kansli.

Tandvårdschef Karin Gunnars Hellgren
023 - 49 01 56 karin.hellgren@ltdalarna.se

Vårdutvecklare Birgitta Nordström
023 - 49 10 07 birgitta.e.nordstrom@ltdalarna.se

Vårdutvecklare Ingalill Persson Bakker
023 - 49 01 60 inga-lill.bakker@ltdalarna.se

Vårdcontroller Henrik Wass
023-49 07 66 henrik.wass@ltdalarna.se

Asylsamordnare Mirsada Zaimovic Mahmutovic
023-49 02 03 mirsada.mahmutovic@ltdalarna.se

Chefs- Nämndsekreterare Britt-Marie Engkvist
023 - 49 08 38 britt-marie.engkvist@ltdalarna.se

Marknad/Kommunikation

Marknad/Kommunikationsstrateg/Webbredaktör Anne Fagrell Johansson
023 - 49 00 61 anne.fagrell-johansson@ltdalarna.se

Data/IT

Verksamhetschef IT Lars-Göran Fernström
023 - 49 07 59 lars-goran.fernstrom@ltdalarna.se

IT-tekniker Henrik Palander
023-49 01 44 henrik.palander@ltdalarna.se

Helpdesk Charlotta Hansson
023-49 01 44 charlotta.hansson@ltdlarna.se

Helpdesk Mona Siira 
023-49 01 44 mona.siira@ltdalarna.se

Helpdesk Margareta Bäckström
023-49 01 44 margareta.backstrom@ltdalarna.se

HR/Personal

Personalchef Mikael Svensson
023 - 49 01 58 bomikael.svensson@ltdalarna.se

Vik. HR-specialist Katarina Ribicic
023 - 49 01 03 katarina.ribicic@ltdalarna.se

HR-specialist Anna Kruse
023 - 49 01 57 anna.kruse@ltdalarna.se

Ekonomi

Ekonomichef Anna Rinstad
023 - 49 01 63 anna.rinstad@ltdalarna.se

Ekonomisekreterare Emelie Rapp
023 - 49 01 41 emelie.rapp@ltdalarna.se

Ekonomicontroller Elin Lindblom
023 - 49 13 56 elinchristina.lindblom@ltdalarna.se